РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

23 і 24 липня 2018 року в Північно-Кавказькому окружному військовому суді відбулися судові засідання у справі "бахчисарайської групи", повідомляє громадська організація "Кримська солідарність".

Під час засідання проведено допит двох свідків обвинувачення: жителя Бахчисарая Аблаєва Ісмаіла і співробітника ФСБ у м. Бахчисарай Артикбаєва Миколи.

Свідок Аблаєв під час допиту розповів, що знайомий з підсудними, як з клієнтами його компанії, а також як з добропорядними парафіянами мечеті 6-го мікрорайону міста Бахчисарая, які ніколи не влаштовували заворушення і дії, спрямовані на розкол народу.

На запитання прокурора, "чи були ви свідками того, як підсудні планували насильницьке захоплення влади?", а також "посяганні на громадський порядок, пропаганді тероризму?", він відповів, що про таке й не знає і ніколи не бачив, знає їх як постійних прихожан мечеті, які беруть участь в організації дитячих свят у мікрорайоні.

Допит стосувався подій 2013 року, а саме організації фігурантами справи дитячого свята на території мечеті. Сторона захисту звертала увагу суду на те, яке це має відношення до пред'явленої кримінальної справи, не кажучи про те, що йдеться про події, які відбуваються під час юрисдикції іншої держави.

Інший свідок — співробітник ФСБ Артикбаєв розповів про діяльність Хізб ут-Тахрір. На запитання захисту звідки у нього такі пізнання про це, він не дав чіткої зрозумілої відповіді, а лише сказав, що під час оперативної роботи доводиться вивчати багато літератури.

Від самого початку, фігуранти справи висловили свою недовіру до свідка Артикбаєва. Усі свої показання про насильницьке захоплення влади і участі в терористичній діяльності, він будував виходячи зі своїх особистих припущень на підставі показань прихованих свідків і ОРЗ спостереженні.

На запитання захисту "звідки ви знаєте про те, які свідчення дають свідки, адже ви не маєте відношення до цієї кримінальної справи?", свідок також не міг чітко дати відповідь, а лише "я так думаю, що свідчення прихованих свідків будуть такими".

Одним з підсудних Ремзі Меметовим подано клопотання про виключення свідка Артикбаєва з цієї справи, однак суд навіть не розглянув це клопотання. Окрім цього, за 2 судових засідання, сторонами захисту і підсудними подані клопотання про фото і відео фіксації процесу родичами. Суддя не задовольнив ці клопотання.

Наступні судові засідання плануються на 21, 22, 24 серпня.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму провів засідання у справі фігурантів надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір» («бахчисарайська група») Енвера Мамутова і Ремзі Меметова.

«Суд» відхилив усі клопотання захисту кримськотатарських активістів і залишив запобіжний захід без змін.

6 квітня окупанти провели «суд» в закритому режимі у надуманій справі «Хізб ут-Тахрір», фігурантами якої є Енвер Мамутов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Зеврі Абсеітов.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA