КИЇВ (QHA) -

Євген Захаров пояснив, що в складі комісії, створеної з ініціативи Арсена Авакова, три іноземці — Джон Монтано, Джозеф Маккалістер і Мікаел Люнгбо — і три представника української громадськості: Віталій Портников, Роман Романов і сам Євген Захаров (голова комісії).

— Саме ця комісія вибере з десяти кандидатів на посаду глави Нацполіції трьох кращих для представлення міністра внутрішніх справ, — сказав Захаров. — Вадим Троян вчора заявив, що знімає свою кандидатуру. Його в списку немає. Жодної жінки в списку також немає.

Захаров зазначив, що жодна з жінок, що брали участь у конкурсі, не пройшли тести і не відповідали кваліфікаційним вимогам.

— Кілька жінок приходило, але вони не набрали достатньої кількості балів, щоб пройти далі.

Відібрані десять осіб з 30 січня по 3 лютого будуть проходити інтерв'ю — по дві особи в день. Інтерв'ю триватиме три години. Після ми обговоримо результати і остаточно виберемо трьох осіб для представлення Арсену Авакову, — пояснив Євген Захаров.

Законом встановлено, що претендент на посаду повинен відповідати загальним умовам вступу на службу до поліції, мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше семи років, а також мати досвід роботи на керівних посадах не менше п'яти років.

Кандидати, що пройшли відбір, кваліфікаційні іспити та співбесіда будуть запропоновані на розгляд Кабміну.

Як повідомляло QHA, 14 листопада 2016 року голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе заявила про свою відставку.

QHA