КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарський громадянський журналіст Емір-Усеін Куку перебуває у медичній установі СІЗО, заявив його адвокат Сергій Локтєв.

За його словами, фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» вивозили на огляд до лікарів.

Адвокат пов'язує огляд з голодуванням, яке проводить його підзахисний.

— Сказали, що його возили на медобстеження. У зв'язку із чим не пояснили. Я так розумію, це пов'язано з голодуванням. Зараз він знову перебуває у СІЗО. У допуску до нього мені відмовили і причини не пояснили. Про стан його здоров'я мені також нічого невідомо, — сказав Локтєв.

За словами адвоката, він подав скаргу в обласну прокуратуру на дії співробітників СІЗО через відмову допустити захисника до підсудного.

Раніше Локтєв заявив QHA, що Куку зник безвісти із СІЗО.

Адвокат розповів, що сьогодні, 10 липня, прибув до свого підзахисного у СІЗО. Черговий повідомив адвокату, що Емір-Усеіна Куку відвезли, однак куди і за яких обставин — не повідомив. Локтєв також заявив, що на завтра, 11 липня, призначене судове слухання, в якому фігурує його підзахисний.

QHA повідомляло, що активісти в окупованому Криму записують відео на підтримку Емір-Усеіна Куку. Зокрема, звернення записали член «Кримської солідарності» Алімдар Білялов і мати кримського татарина Рината Параламова Пакізе.

QHA