АНКАРА (QHA) -

 

Останніми словами журналіста Джемаля Кашикчи, вбитого у саудівському консульстві в Стамбулі, стали "Я задихаюся".

Про це повідомляють турецькі ЗМІ, посилаючись на свої джерела.

Турецькі журналісти заявляють, що отримали доступ до аудіозаписів з останніми хвилинами життя журналіста.

Керівник відділу розслідувань турецької газети Daily Sabah Назіф Караман заявив, що журналісту на голову наділи поліетиленовий пакет, після чого він задихнувся.

— Я задихаюся. Зніміть цей мішок з моєї голови, у мене клаустрофобія, — такими були останні слова Кашикчи, зазначив Караман.

За його словами, вбивство саудівського журналіста тривало близько семи хвилин.

— Після удушення вбивці покрили підлогу поліетиленовими пакетами і приступили до розчленував тіла Кашикчи. Сам процес розчленування тривав близько 15 хвилин, його очолював Салах аль-Тубаігі, голова Саудівської наукової ради з судової експертизи.

Караман пообіцяв, що "Daily Sabah" незабаром опублікує фото інструментів, які використовували саудівські вбивці, а також записи, які документують останні моменти життя Кашикчи.

Президенти Туреччини і США Реджеп Тайіп Ердоган і Дональд Трамп обговорили на спільній вечері у Парижі хід розслідування вбивства саудівського журналіста.

Раніше Ердоган заявляв, що влада Саудівської Аравії знає імена вбивць Кашикчи.

 

Генпрокуратура Туреччини за підсумками розслідування дійшла висновку, що журналіст став жертвою спланованого вбивства.

Анкара виступає за організацію у Стамбулі судового процесу щодо справи Кашикчи і закликала Ер-Ріяд видати осіб, причетних до вбивства журналіста.

Саудівський журналіст Джемаль Кашички 2 жовтня прибув до консульства Саудівської Аравії, щоб оформити документи для укладення шлюбу, після чого зник.

Влада Туреччини передала чиновникам США аудіо- та відеозаписи, які підтверджують вбивство журналіста.

Американський держсекретар Майк Помпео заявив, що США запровадять санкції стосовно осіб, відповідальних за вбивство Кашикчи.

 

Джерело: Daily Sabah, AA

QHA