КАЛАНЧАК (QHA) -

Через викид хімікатів на заводі "Кримський титан" з анексованого Криму на материкову Україну виїхало 59 осіб, заявив начальник прес-служби херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

За його словами, більшість прибулих бажає лікуватися в херсонських медичних установах.

— Станом на 08:00, 10 вересня, вже 59 громадян пройшли на материкову частину України. Більшість з них заявили про намір звернутися в херсонські заклади охорони здоров'я у зв'язку із погіршенням самопочуття.

Шевцов зазначив, що наразі контрольні пункти в'їзду-виїзду "Каланчак" і "Чаплинка" працюють в обмеженому режимі — запускають тільки на материкову частину України, а КПВВ "Чонгар" працює у штатному режимі.

Відзначається, що протягом останніх двох діб забруднень в повітрі українські прикордонники не зафіксували, ситуація залишалася стабільною.

Фахівці, у зв'язку з екологічною ситуацією на території АР Крим, рекомендують дотримуватися декількох правил, таких як мити овочі й фрукти з розчином соди, уникати випасання худоби у місцях, де ймовірні опади шкідливих речовин та інші.

7 вересня голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров під час виступу в сесійній залі Верховної Ради заявив, що екологічна катастрофа в Криму має на меті знищити корінний народ півострова — кримських татар. За його словами, окупанти цілеспрямовано роблять Крим неможливим для проживання людей.

Джерело: 112.ua

QHA