КИЇВ (QHA) -

В Україні у травні окрім Дня праці буде ще два вихідних дня. Про це повідомили на урядовому порталі.

— 9 травня, День пам'яті і примирення і День перемоги над нацизмом, традиційно є вихідним. У цьому році він випадає на середу. 27 травня — День Святої Трійці, випадає на неробочий день — неділя. У зв'язку із цим вихідний переноситься на понеділок, 28 травня. В українців буде три вихідних — з 26 травня (субота) до 28 травня (понеділок), — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що українці відпочиватимуть чотири дні на травневі свята. Інформація про це розміщена на урядовому порталі.

Для працівників підприємств, установ та організацій, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), окрім органів Пенсійного фонду, "Укрпошти", Державної казначейської служби та банківських установ робочий день перенесено з понеділка 30 квітня на суботу 5 травня. Таким чином, вихідними будуть дні з 28 квітня — 1 травня.

Раніше повідомлялося, що в Україні зміниться календар святкових днів. 8 березня пропонується перейменувати на День боротьби за права жінок, з позбавленням його статусу вихідного дня. 1 травня залишається святом, але не як Міжнародний день солідарності трудящих, а як День праці. Також залишено чинною пропозицію про перенесення вихідного з 9 травня на 8-е.

QHA