СТАМБУЛ (QHA) -

Третій міст через Босфор, названий на честь султана Явуза Селіма, та автострада Північного узбережжя були урочисто відкриті у Стамбулі 26 серпня, передає агентство АА.

Новий міст відразу заробив собі два важливих статуси: найширший міст світу (59 метрів) та найдовший підвісний міст світу, оснащений залізничною гілкою (2164 метри).

В урочистій церемонії відкриття, крім простих турецьких громадян, взяли участь президент Реджеп Таїп Ердоган, прем'єр-міністр Біна Йилидирм, король Бахрейну Хамад бін Іса Аль Халіфа, член Президії Боснії і Герцеговини від боснійських мусульман Бакир Ізетбеговіч, президент Македонії Георге Іванов, президент Турецької Республіки Північного Кіпру Мустафа Акинджі, прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, головний міністр пакистанської провінції Пенджаб Шахбаз Шериф, віце-прем'єр Сербії Расим Ляїч, перший віце-прем'єр Грузії Дмитро Кумсішвілі та інші.

Новий міст через Босфор став ще однією об'єднавчою ланкою між Азією та Європою, зазначив у своєму виступі Ердоган:

— Були ті, хто не вірив, що цей міст буде побудований. Але ми не звернули з цього шляху, і ми це зробили. Ви народ, який 15 липня вистояв проти винищувачів F-16, і гідні таких шедеврів. Цим мостом ми втретє з'єднуємо континенти.

Від України на відкритті також був свій представник, який на власні очі зміг оцінити новий міст — міністр інфраструктури Володимир Омелян. Як зазначив міністр на своїй сторінці у Facebook, третій міст через Босфор дивує своєю величчю:

Справді вражає і справді підкреслює велич Туреччини як країни архітекторів і будівельників. А саме ця професія є тут однією з найпопулярніших.

ФОТО: АА

QHA