КИЇВ (QHA) -

Стан здоров'я незаконно засудженого в Росії до 20 років колонії суворого режиму українця Станіслава Клиха значно погіршився. Про це сьогодні, 15 травня, заявила журналістам перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

— Нещодавно я отримала листа від адвоката Станіслава Клиха, якому вдалося його відвідати, про дуже страшні речі: у нього значно погіршилося здоров'я. Станіслав має значні проблеми зі здоров'ям, і він боїться ще раз потрапити до психіатричної лікарні, — сказала вона.

QHA повідомляло, що Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чірнія (незаконно звинувачений в організації терактів у Криму).

Верховний суд Чечні 26 травня 2016 року засудив Клиха до 20 років ув'язнення. Спецслужби його схопили в російському місті Орел, куди Клиха заманила дівчина, і змусили "зізнатися" у тому, що він нібито воював на боці повстанців у Чечні і бачив там Арсенія Яценюка.

Сам Клих заперечує усі обвинувачення, і заявляє, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Раніше один з обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова» Геннадій Афанасьєв заявив, що українського політв'язня Станіслава Клиха катували у Чечні.

 Джерело: Укрінформ

QHA