СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Стан здоров'я кримськотатарського активіста Асана Чапуха, якого підозрюють в нібито вимаганнях та утримують в сімферопольському СІЗО, залишається важким і продовжує погіршуватися. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

— Камерою Чапух може пересуватися тільки за допомогою співкамерників, у нього утруднені рухи лівої частини тіла. Незалежний фахівець проаналізував симптоми і припустив, що це інсульт, який медслужби СІЗО підтвердити відмовляються. При цьому ніякого лікування, окрім уколів, які були передані родичами на підставі зовнішньої діагностики, не проводиться. Керівник медчастини СІЗО Євген Аніканов запевнив, що у нього є припис про направлення Чапуха в клініку для діагностики і можливого лікування, однак протягом вже трьох днів припис не виконується, написав він.

Наумлюк зазначив, що юристи готують звернення до Європейського суду з прав людини за статтею 39 Регламенту ЄСПЛ, згідно з якою держава повинна забезпечити заходи, які забороняють проводити дії, «через які заявник може постраждати, або навпаки зробити щось, що припинить завдавати непоправної та істотної шкоди заявнику».

QHA повідомляло, що джерела в Криму повідомили останні новини, що стосуються стану здоров'я кримськотатарських активістів Бекіра Дегерменджі і Асана Чапуха. Стан здоров'я Асана Чапуха продовжує погіршуватися. У нього набряк лівого ока.

13 грудня співробітники слідчого ізолятора обіцяли, що Асана Чапуха переведуть в медичний блок СІЗО міста Сімферополя з подальшою госпіталізацією в одну з установ міста. Однак до цих пір цього не відбулося.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара в Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Відзначимо, Київський районний «суд» Сімферополя виніс рішення про запобіжний захід Асану Чапуху. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

QHA