ЛОНДОН (QHA) -

Отруєний у Великобританії колишній агент російських спецслужб Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану і йде на поправку, повідомляють лікарі з госпіталю Солсбері.

66-річний Скрипаль і його донька Юлія понад місяць перебувають у британській лікарні після отруєння хімічною речовиною під назвою "Новачок". За словами лікарів, Скрипаль-старший швидко йде на поправку.

За словами медиків, одужання Скрипаля означає, що він зможе розповісти подробиці свого отруєння.

Посольство РФ в Лондоні у відповідь на повідомлення видання Sky News у Twitter про поліпшення здоров'я Скрипаля написало, що це "хороша новина".

Тим часом британські газети з посиланням на джерела у спецслужбах Великобританії повідомляють, що напередодні отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії за ними стежили агенти російських спецслужб.

Встановлено, що до отруєння, стеження за Скрипалем велося два тижні. Днем замаху було обрано неділю, щоб за ручку вхідних дверей будинку екс-шпигуна у Солсбері, на яку і нанесли отруйну гелевидну речовину без кольору і запаху, не взялася стороння людина — листоноша або хто-небудь інший.

Першим за дверну ручку взявся сам Скрипаль, тим самим отримавши велику дозу отруйної речовини. Менша частина отрути виявилася на руці його доньки Юлії.

— Кремль хотів, щоб його агенти залишили Великобританію до того, як можна було встановити, що у Солсбері був застосований "Новачок". Тому вони понизили його токсичність і використовували отруту в формі гелю, а не газу, так як якщо б Скрипалі вдихнули такий газ, вони б померли на місці, — повідомило джерело видання Mail on Sunday.

Також наголошується, що зовсім випадково у лікарні, куди госпіталізували Скрипаля, перебували лікарі, які пройшли підготовку з надання допомоги постраждалим від хімічної зброї. Вони використовували як антидот атропін та інші ліки, схвалені британською лабораторією "Портон-Даун".

Раніше повідомлялося, що до Конгресу США внесли законопроект про санкції проти Росії за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері (Великобританія).

Джерело: BBC

QHA