ДОНЕЦЬК (QHA) -

Стан здоров'я взятого у полон в окупованому Донецьку українського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) серйозно погіршився. Про це повідомив колишній депутат Верховної Ради Єгор Фірсов у Фейсбуці.

 — У Стаса істотні проблеми зі здоров'ям. Він дуже схуд. Ймовірно, він відчув на собі тортури і саме тому про його арешт повідомили лише через місяць. Стас ніколи не відрізнявся міцним здоров'ям, незважаючи на те що він не мав шкідливих звичок і займався спортом. Пару раз у рік сидів на антибіотиках, оскільки його хронічний бронхіт переходив у запалення легенів.

Фірсов додав, що терористи не можуть забезпечити Асєєва необхідними ліками.

— Наскільки мені відомо, у Стаса немає необхідних медикаментів, а представники МГБ відмовляються йому їх передати. Також до Стаса, як і раніше, не мають доступу представники міжнародних організацій, які могли б отримати точне уявлення про його стан здоров'я.

Також Спілка журналістів РФ підтвердила, що Асєєв дійсно «заарештований» так званими «правоохоронними органами» ОРДО. Про це повідомили в прес-службі Спілки журналістів України.

— Журналіст Станіслав Асєєв заарештований, і проти нього порушено кримінальну справу, яка контролюється «генеральною прокуратурою ДНР». Про це йдеться в листі секретаря Спілки журналістів Росії Тимура Шафіра до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

За даними союзу, цю інформацію до Москви направило так зване «міністерство закордонних справ ДНР», Асєєва звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених «кримінальним кодексом ДНР», а хід слідства контролюється «генеральною прокуратурою ДНР».

Секретар Спілки журналістів Росії Шафір розповів:

— Після завершення останньої зустрічі під егідою ОБСЄ (19-20 червня), на якій була прийнята спільна заява про долю журналіста Асєєва С.В., ми використовували всі можливості, які у нас є, для з'ясування ситуації з його місцезнаходження.

Нагадаємо, 6 червня у Донецьку пропав журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який пише під псевдонімом Станіслав Васін, який вирішив залишитися на тимчасово непідконтрольній Україні території, щоб бути в центрі подій і розповідати про те, що відбувається в окупації.

Як повідомляло QHA, 16 липня бойовики «ДНР» вперше офіційно підтвердили, що Асєєв затриманий і перебуває у них.

ФОТО: інтернет

QHA