КИЇВ (QHA) -

70% зеленого покриву степового Криму або майже повністю зник, або не відповідає стану в 2013 році. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

За його словами, на межі зникнення — лісосмуги, плодові сади, виноградники, на відновлення яких потрібно багато часу.

— Ситуація із зеленим покривом степового Криму — катастрофічна. Знімки з супутників показують, що сьогодні близько 70% зеленого покриву степового Криму або повністю зник, або не відповідає тому стану в 2013 році. Ми порівнюємо знімки, які були раніше і які є зараз, і бачимо, що Крим почав повертатися до стану, коли Україна не почала його освоєння. Тобто, до стану 50-х рр. минулого століття, — пояснив він.

Гримчак зазначив, що головна причина катастрофічної ситуації — брак води на півострові.

— Родючі шари швидко мінералізуються. Після того, як вода з Північно-Кримського каналу перестала надходити на півострів, різко — буквально на порядок — скоротилися площі зрошуваних земель. Одночасно окупаційна влада різко збільшила використання артезіанської води зі свердловин, — заявив він.

Як писало QHA, колись одне з найбільших водойм півострова — Білогірське водосховище заростає травою.

Як заявив так званий глава підконтрольного Кремлю Мінсільгоспу Андрій Рюмшин, посуха знищила понад 20 тисяч гектарів сільгоспкультур в Криму. Він зазначив, що анексований півострів знаходиться у зоні ризикованого землеробства, і в цьому році посіви постраждали через відсутність дощів.

Джерело: Крим SOS

QHA