КИЇВ (QHA) -

На вчорашньому засіданні комітету ВРУ з питань свободи слова та інформполітики міністр інформполітики Юрій Стець розповів про роботу свого відомства. Особливу увагу він приділив телевежам, які були побудовані за цей час як у Криму, так і на Донбасі. Він наголосив, що всі телерадіовежі мають бути побудовані в зоні конфлікту, особливо у Покровському (Дніпропетровська обл.), повідомляє кореспондент QHA.

— У нас вчора була нарада, де ми виробили механізми, які найближчим часом плануємо запустити з будівництва телевежі у Покровському, де вже проведена велика робота. І це стосується міста, яке вже за фактом виділило землю на його будівництво. І вже зараз можна розпочинати будівництво. Єдина проблема це кошти. Якщо мені не вдасться вибити найближчим часом з резервного фонду ці кошти, поки не проголосують за мою відставку, то тоді я проситиму комітет, щоб він вніс відповідні зміни до бюджету,  повідомив Юрій Стець.

Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар підтвердила, що вони передали цю інформацію прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, і він пообіцяв внести зміни до бюджету.

Всього український уряд на будівництво вежі в Покровському має виділити 25 мільйонів гривень. Але Юрій Стець сумнівається, знаючи, як довго уряд усе розглядає, що найближчим часом ці кошти будуть виділені.

Саму телевежу можна побудувати за менші кошти. Наприклад, у Бахмутівці будували вежу, яку нам передали американці. На Карачуні будували вежу спільно з КРРТ, яка не просила у влади грошей на будівництво телевежі, зазначив міністр.

На його думку, вежа в Покровському покриє всі «білі плями», які були у Донецьку.

А все, що стосується південного боку, особливо Чонгара, то там є механізми, які вже там задіяні, щоб збільшити покриття українського мовлення на Крим.

Як тільки ми закриємо Донбас і попрацюємо активно на Крим, і нам вдасться збільшити рівень покриття українських радіостанцій до Сімферополя і за його межі, з Херсонської області, то тоді можна рухатися на північ країни. Особливо до кордону з Білоруссю і РФ, а також вирішити питання мовлення в Одеській області. Найближчим часом вже в повному обсязі запрацює UA.TV в Білорусі, і вже зараз підписуються договори між нами, UA.TV і білоруськими провайдерами, тому залишилися тільки невеликі технічні моменти, щоб канал з'явився у наших сусідів. Для нас це все було дуже важливо, тому що ми всі розуміємо, який вплив Росія хоче мати на сусідні країни, тому хочемо показати свою точку зору білорусам на те, що відбувається у нас в країні. А не те, як Путін і його компанія під назвою ФСБ подає, заявив Юрій Стець.

Як повідомляло QHA, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що 2018 року сигнал щонайменше ще восьми цифрових українських телеканалів можна буде отримувати на території анексованого Криму.

ФОТО: інтернет

QHA