КИЇВ (QHA) -

Сім'я Ульянових жила в Одесі все життя: Олена працювала менеджером, а її чоловік Сергій — моряком.

В кінці листопада минулого року він знайшов в інтернеті оголошення про пошук моряків на яхту, яка мала перевозити туристів у Туреччині. Компанія, яка розміщувала повідомлення, обіцяла Сергію невелику за мірками моряків зарплату — $ 2000, але він погодився, адже сім'я виховує двох дітей.

Йому відправили квиток, і він полетів. Перший тиждень провів у Стамбулі, де навчався керувати катером і знайомився з капітаном, — згадує Олена.

Вже 17 грудня яхта, на якій працював Сергій, потрапила у шторм, який вивів з ладу всю техніку. За словами Олени, команді капітану судна і Сергію наказали забрати з острова групу людей і паливо.

Сергій поплив до острова на човні, але довго не міг знайти нікого. Пізніше, коли він знайшов людей, він зрозумів, що це не туристи, а мігранти, розповідає дружина.

Відновити точний ланцюжок подій тієї ночі складно, але, за словами Олени, човен затримали грецькі прикордонники, а вже за чотири дні її чоловік зв'язався з нею по телефону через перекладача і розповів, де знаходиться.

Це свавілля! За кожного нелегала дають по 10 років. Сергій отримав 30 років, а капітан, швидше за все, отримає ще більше, стверджує Олена.

Після дзвінка чоловіка жінка написала в МЗС, яке відповіло їй лише через два тижні і запевнило, що справа перебуває у них на контролі. Більше повідомлень від міністерства вона не отримувала, а умови утримання Сергія залишаються для Олени загадкою.

Я від консула дізналася, що він живий. Тепер у нас є 18 місяців для того, щоб знайти адвоката, який коштує від 4 до 10 тисяч євро. Консульство може надати його тільки в останні п'ять днів перед судом і замість фахівця відправлять студента, який за 15 хвилин до слухання запитає про деталі, каже жінка.

Більше двох місяців рідні не бачили моряка, а чути його можуть лише раз на місяць. Сьогодні вони передають йому гроші, щоб той купував карти для дзвінків і повідомляв про свій стан. Фінансове становище сім'ї не дозволяє поїхати Олені до чоловіка у Грецію, але навіть якщо це станеться, побачення, за її словами, буде можливим тільки через захисне скло.

Діти Сергія не знають про те, що сталося, адже їх не хочуть травмувати і кажуть, що батько просто продовжив свій контракт.

Тепер (після того, як про цю історію дізналися ЗМІ) розповім їм правду про те, що сталося. Нехай вони краще від мене дізнаються, ніж від когось у школі,  каже Олена.

Раніше QHA писало про те, що близько 200 українців перебувають у грецьких в'язницях, де чекають на рішення судів, які збираються дати деяким з них терміни, що перевищують 100 років.

QHA