КЕРЧ (QHA) -

 

Після вибуху й стрілянини у Керченському політехнічному коледжі 22 сім'ї вирішили перевести своїх дітей до інших навчальних закладів.

Про це сьогодні, 23 жовтня, після відвідування коледжу повідомив «голова» уряду Криму Сергій Аксенов.

За його словами, наразі у коледжі навчаються 900 осіб.

Аксенов зазначив, що слідчі дії у коледжі завершаться до кінця тижня, після чого там мають почати ремонт.

"Голова" уряду акцентував, що 80% навчальних закладів в анексованому Криму не відповідають правилам безпеки. Щоб виправити ситуацію, необхідно 60 мільярдів рублів.

— У будь-якому випадку, сьогодні ми розробили заходи, у рамках яких (соцоб'єкти, — ред.) мають охороняти люди зі зброєю, — сказав Аксенов.

Як повідомляє Рен.ТВ, родичі загиблих студентів коледжу стверджують, що підозрюваний у нападі Владислав Росляков у першу чергу хотів убити директора коледжу Ольгу Гребєннікову.

Вони відзначають, що Росляков спочатку попрямував до кабінету директора, а потім шукав її в інших приміщеннях.

— Діти директора ніколи не любили. Ми, батьки, думали, що це була дитяча нелюбов до керівника. У причинах не розбиралися.

Так, Ольга Гребєннікова пішла з політеху за 30 хвилин до трагедії. За даними ЗМІ, стосовно директора зараз проводяться слідчі дії. Проти неї можуть порушити справу за статтею «халатність», санкція якої передбачає до п'яти років в'язниці.

 

23 жовтня у корпусах коледжу, які не постраждали під час події, поновилися заняття.

Нагадаємо, 17 жовтня у Керченському політехнічному коледжі стався вибух і стрілянина. За версією Слідчого комітету Росії, їх влаштував студент коледжу 18-річний Владислав Росляков, який, ймовірно, застрелився з рушниці у бібліотеці. У результаті стрілянини і вибуху в коледжі загинула 21 людина, включаючи підозрюваного.

19 жовтня у Керчі прощалися із загиблими. Проводити жертв розстрілу в останню путь прийшло декілька тисяч людей.

При цьому, 22 жовтня в Криму скасували режим НС, запроваджений після трагедії.

Станом на ранок 22 жовтня в лікарнях анексованого Криму і Росії ще залишалися понад 50 осіб. Деякі з них — у важкому стані.

 

Джерело: ТАСС, Рен.ТВ, Крыминформ

QHA