КИЇВ (QHA) -

Народні депутати України підтримала за основу законопроект № 6142, який дозволяє студентам — вихідцям з непідконтрольних Україні територій Донбасу після завершення навчання в українських вузах ще півроку жити у гуртожитку. Відповідну постанову підтримали 229 народних депутатів.

Законопроект передбачає зміни до закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Передбачена можливість студента, який завершив навчання і проживав у гуртожитку, знову зареєструватися за тією ж адресою і стати на облік у якості внутрішньо переміщеного особи.

Окрім того, студент може залишитися у гуртожитку ще на півроку після завершення навчання, оплачуючи комунальні послуги.

Раніше в Україні набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їхнього числа».

Згідно з документом, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи і досягли 16-річного віку, можуть ставати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Постановка на соціальний квартирний облік дітей-сиріт здійснюється за місцем їхньої реєстрації як внутрішньо переміщених осіб.

QHA