СУМИ (QHA) -

З 27 квітня — 7 травня група студентів Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка проходила практику в окупованому Росією Криму.

Як заявив ректор педуніверситету Юрій Лянной, до Криму вирушили майбутні фахівці туристичної галузі, студенти 1 – 3 курсів. За його словами, студентів відправили на анексований півострів, так як на Сумщині відсутній маршрут відповідної складності.

— Відповідно до навчальної програми за спеціальністю "туризм", у них є дисципліна "підвищення професійної майстерності", згідно з цією програмою студенти мають пройти 6 категорійних походів. Ці походи йдуть і по нашій місцевості, але є низка походів таких категорій, які потребують гірської підготовки, — сказав він.

За словами ректора, рішення про направлення студентів в окупований Крим було погоджено з СБУ. Однак у силовому відомстві спростували цю інформацію.

— Управлінням СБУ в Сумській області санкцій щодо виїзду студентів для проходження практики не надавалося, оскільки це не передбачено чинним законодавством України, — заявила прес-секретар начальника Управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

Тим часом, в окупованому Криму студентів і викладачів Кримського інженерно-педагогічного університету примушували йти на мітинг на честь Дня Перемоги.

Студентів і викладачів вузу попередили про збір у холі університету о 8:30 для участі в ході колони «Безсмертного полку». В оголошенні зазначалося, що явка на захід обов'язкова.

Джерело: UA:Суми

QHA