КИЇВ (QHA) -

У Києві учасники круглого столу «Історія розвитку ЗМІ Криму і свобода слова в окупованому Криму» закликали українські медіа і міжнародне співтовариство визнати кримських активістів, які займаються висвітленням порушень прав людини на півострові, своїми колегами. Про це йдеться у проекті резолюції, яка була підтримана учасниками.

З визнанням статусу кримських активістів, які фактично піддаються репресіям через свою професійну діяльність, їхні колеги у світі нададуть їм підтримку і необхідну допомогу.

— Ми закликаємо українські ЗМІ та міжнародне співтовариство визнати цивільних журналістів з Криму колегами, які працюють у складних умовах з ризиком для життя; забезпечити необхідний захист та інформаційну підтримку цивільним журналістам, які стали жертвами репресій; сприяти поширенню інформації про порушення прав людини в Криму, ситуації на окупованому півострові, забезпечуючи таким чином свободу вираження думок громадських журналістів, а також усіх людей, що проживають на півострові, — йдеться у резолюції.

Учасники круглого столу, серед яких був глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу і колишній політв'язень Ільмі Умеров, а також журналісти, які залишили Крим після анексії, закликали медіа і суспільство тиснути на Росію, щоб та звільнила усіх затриманих кримчан і припинила репресії.

Також присутні зажадали від РФ, яка фактично відповідальна за ситуацію в Криму, забезпечити умови для роботи міжнародних місій на півострові для фіксації порушень прав людини.

Нагадаємо, серед затриманих в Криму кримських татар є Наріман Мемедемінов, який без спеціальної освіти займався громадянською журналістикою і розповідав про ситуацію на окупованому півострові. Пізніше у мережі показали незакінчений проект Мемедемінова про кримських політв'язнів.

Раніше QHA повідомляло, що громадянським журналістам Криму запропонували вступити до НСЖУ.

QHA