СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Під час 150-го судового засідання у так званому Верховному суді Криму за сфабрикованою справою про нібито організації заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом масових заворушень під час мітингу 26 лютого 2014 року захист заявив низку клопотань про залучення в якості доказів письмових документів — повідомлень ЗМІ, датованих 25 та 26 лютого 2014 року.

Про це розповів адвокат Микола Полозов у ​​відеозверненні.

— У цих повідомленнях міститься контекст тих подій, які слідство згодом перекрутило, фальсифікуючи, фабрикуючи кримінальну справу стосовно Атхема Чийгоза. З цих повідомлень випливає, що напередодні 25 лютого великою групою проросійськи налаштованих громадян був проведений несанкціонований мітинг біля будівлі Верховної Ради АРК. Під час мітингу ці люди вимагали проведення референдуму про приєднання Криму до РФ.

Адвокат додав, що у повідомленнях ЗМІ міститься інформація, що напередодні 25 лютого будівлю Верховної Ради АРК було заблоковано проросійськими мітингувальниками, і депутати були змушені залишати її через бічні виходи.

— Крім цього, містяться відомості про події 26 лютого у сесійній залі. Повідомлення, датоване 15:52, — про те, що Константинов планує о 16:00 у зв'язку з неявкою депутатів скасувати проведення сесії, а Рефат Чубаров, навпаки, пропонує депутатам залишитися, провести міжфракційні консультації в форматі депутатських слухань, що прямо суперечить версії звинувачення про те, що Чийгоз та інші невстановлені особи, зокрема Чубаров, планували здійснити зрив сесії.

Відзначається, що захист заявив 12 клопотань, з них 8 були задоволені судом і долучені в якості доказів. Згодом адвокати зможуть спиратися на них у дебатах.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає в рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA