СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Сімферополя залишив під вартою фігурантів вигаданої «справи «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Вийшли адвокати Сергій Легостов і Айдер Азаматов, повідомили, що термін продовжили до 20-ти місяців (з дня арешту), — йдеться у повідомленні.

Таким чином, кримськотатарські активісти залишаться під арештом до початку червня.

QHA повідомляло, що у Сімферополі «суд» не пустив на засідання апеляційного суду рідних політв'язнів Еміля Джемаденова, Узаіра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаілова.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року в «сімферопольській справі Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаілов і Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації Хізб ут-Тахрір, визнаної в Російській Федерації терористичною.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA