МАРІУПОЛЬ (QHA) -

 

Жовтневий районний суд Маріуполя заочно засудив до десяти років позбавлення волі так званого «міністра фінансів ДНР» Катерину Матющенко.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці встановили, що з листопада 2014 року жителька окупованого Донецька очолює фейкове відомство терористів і активно сприяє злочинній діяльності незаконних збройних формувань.

В СБУ відзначили, що вона виконувала вказівки ватажків бойовиків і російських кураторів, займалася збором коштів до "республіканського бюджету".

Суд визнав Матющенко винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 та ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України і призначив покарання у вигляді десяти років позбавлення волі.

Засуджену оголосили у розшук.

 

Відзначимо, Катерина Матющенко народилася 1 лютого 1979 року в Донецьку.

З листопада 2008 року — лютий 2014 року працювала фінансовим директором "Будівельної фінансової корпорації".

У травні 2014 року вона стала так званим "міністром фінансів Донецької Народної Республіки".

 

У березні черкаський суд довів провину бойовика "ДНР". Житель Маньківського району Черкаської області у травні 2014 року приєднався до незаконних збройних формувань в ОРДО. Йому заочно дали 12 років в'язниці.

У червні Приазовський районний суд Запорізької області засудив учасницю незаконного збройного формування "Оплот" до восьми років позбавлення волі. Протягом жовтня – листопада 2014 року у Волновасі та Маріуполі жінка шукала місця дислокації особового складу та військової техніки української армії.

QHA