СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

17:00: Засідання на сьогодні завершене. Наступне засідання відбудеться завтра о 9:30.

Адвокат Микола Полозов про хід судового засідання:

14:10: Четвертий свідок звинувачення Бочкарьов Олександр Веніамінович — член "народного ополчення", 3 рота, полковник МВС у відставці.

13.00: Після перерви допит свідка Якубенка триває.

Адвокат Микола Полозов у коментарі кореспонденту QHA зазначив, що свідки нічого про дії Ахтема Чийгоза під час мітингу 26 лютого повідомити не можуть, бо ніхто його не бачив.

11:40: У суді оголошено перерву.

11:08: Третій свідок звинувачення — Якубенко Юрій Олександрович начальник військово-патріотичного виховання в полку "народного ополчення".

9:40: Другий свідок звинувачення Гайдар Олексій Миколайович. Заступник командира 9-ї роти "народного ополчення".

8:40: Суд почався із заслуховування свідків звинувачення. Перший — Крольман Олександр Миколайович — член "народного ополчення", 9-а рота.

Нагадаємо, адвокат Микола Полозов припустив, що вирок Ахтему Чийгозу судді винесуть до річниці 26 лютого.

Раніше так званий суд в Криму виніс рішення про продовження терміну утримання під вартою заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 січня 2017 року.

Ахтем Чийгоз утримується під арештом у СІЗО Сімферополя з кінця січня 2015 року, йому інкримінують частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), яка передбачає позбавлення волі терміном до 10 років.

За звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов, перебувають під вартою у СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв очікують вироку вдома, будучи взятими на поруки.

QHA