КИЇВ (QHA) -

У Солом'янському суді Києва в ніч на 22 квітня відбулося перше засідання у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка.

Відразу після початку засідання о 18:55 представник захисту колишнього депутата ВРУ оголосив відвід судді Олександру Бобровникову.

— Заявляти відводи стало доброю традицією. Ми заявляємо вам відвід і просимо його розглянути, — сказав адвокат Мартиненка Ігор Черезов.

Після невеликої перерви на нараду суд повідомив про намір розглянути клопотання про запобіжний захід Сергію Переломі паралельно зі справою Миколи Мартиненка. Адвокат Черезов, який захищає в суді і колишнього заступника голови НАК «Нафтогаз», вдруге заявив про відвід судді.

— Ви навіть знаєте, що я вам зараз скажу... Ми заявляємо вам відвід, до того ж ці два відводи можуть бути розглянуті одночасно, — звернувся Черезов до слідчого судді.

Після перерви суд постановив відмовити захисту Мартиненка у відводі судді, зважаючи на відсутність підстави для його відсторонення від справи.

— Розглянувши заяву адвоката Черезова Ігоря про відвід слідчого судді Олександра Бобровникова, постановив ... підстав для відсторонення судді Бобровникова суд не бачить, від виконання своїх обов'язків він не відсторонюється. У задоволенні заяви адвоката Черезова відмовити, — зачитала рішення суддя Ада Педенко.

У той же час значно зросла кількість бажаючих взяти затриманого екс-нардепа на поруки. До вже згаданих міністрів Жданова та Омеляну і депутата Княжицького додалися ще два представника уряду і 14 парламентаріїв.

— У нас є до вас звернення 15 народних депутатів, крім цього, є ще чотири заяви міністрів про те, що вони беруть на поруки Миколу Володимировича, — заявив адвокат екс-нардеп Петро Бойко.

Близько першої години ночі Солом'янський районний суд Києва відклав засідання у справі Мартиненка на ранок 22 квітня.

— Суд постановив відкласти засідання на завтра на ранок, — сказав суддя.

Мартиненко повідомив журналістам, що ніч проведе у київському ізоляторі тимчасового утримання на Косогірному провулку.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 20 квітня в Києві затримали екс-нардепа «Народного фронту» України Миколу Мартиненка за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

За словами керівника Спеціалізованої антикорупційний прокуратури Назара Холодницького, слідство встановило, що в період з 2013 до 2016 року посадові особи ДП «Східний ГЗК», австрійської компанії STEUERMANN, а також група осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, у тому числі Мартиненко, зробили розтрату коштів «Східного ГЗК» у розмірі 17,28 млн доларів шляхом неправомірного ув'язнення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. Надалі ці кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP і DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації.

21 квітня Національна антикорупційне бюро України опублікувало схему розтрати коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Затриманий Мартиненко відкидає всі звинувачення і каже, що справа сфальсифікована.

САП просить суд позбавити волі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка під варту на 60 діб, а в якості альтернативного запобіжного заходу призначити заставу в 300 мільйонів гривень.

Крім того, у справі Мартиненко був затриманий і екс-голова наглядової ради Одеського припортового заводу, перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома.

QHA