КИЇВ (QHA) -

Суд задовольнив клопотання прокуратури АРК і наклав арешт на російське судно, яке незаконно видобувало пісок у Каркинітській затоці Чорного моря в заповіднику «Лебедині острови» на території окупованого Криму. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Луценко зазначив, що судно належить компанії Trans Services Maritime з портом приписки у м. Туапсе (Росія).

— У традиціях РФ крадений пісок використовують для незаконного будівництва окупантського мосту в районі Керчі, — написав він.

У свою чергу в інфоцентрі "Кримський міст" заявили, що арештоване в порту Південний в Україні судно не могло добувати пісок для будівництва Керченського мосту в анексованому Росією Криму.

— Інформація про те, що судно везе пісок для будівництва Кримського мосту, не відповідає дійсності. Наразі на будівництві мосту немає необхідності в піску. Раніше пісок доставляли на будівництво переважно з території Краснодарського краю сухопутними перевезеннями, — стверджують в інфоцентрі.

Нагадаємо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу».

Раніше QHA повідомляло, що за капітана «НОРДа» внесли заставу.

Джерело: ТАСС

QHA