КИЇВ (QHA) -

Дарницький районний суд Києва визнав рішення суду Російської Федерації, який засудив українця Валентина Виговського до 11 років в'язниці за шпигунство, та дозволив йому відбувати покарання в Україні. Про це повідомила помічник судді Олександра Домарева після задоволення клопотання Міністерства юстиції, передають «Українські новини».

— Клопотання задоволено. Суд вирішив, що громадянин Виговський повинен відбувати покарання за злочин, передбачений ч.1 ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу у вигляді 11 років позбавлення волі, на території України — повідомили в суді.

Таким чином, суд дозволив почати процедуру передачі Виговського до України в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, російський суд визнав Валентина Виговського українським шпигуном і засудив до 11 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Українське Міністерство закордонних справ назвало цей вирок черговим проявом цинізму.

Виговського затримали у Криму представники так званої «самооборони Криму», які пізніше били і катували його. ФСБ стверджує, що він через інтернет вербував співробітників російського оборонно-промислового комплексу з метою збору ними секретних даних для українських спецслужб.

ФОТО: інтернет

QHA