РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Північно-Кавказький окружний військовий суд виніс вирок 61-річному громадянину України Олексію Сізоновичу, який проживає в місті Краснодоні на окупованій території Луганської області.

Сізонович звинувачений у підготовці теракту (частина 1 статті 30 і частина 2 статті 205 КК), незаконний обіг вибухових пристроїв (частина 2 статті 222.1) і незаконному перетині кордону Росії (частина 1 статті 322) і засуджений до 12 років суворого режиму і штрафу в розмірі 250 тисяч рублів. У даний час він утримується в ростовському СІЗО-4.

За версією звинувачення, пенсіонер планував теракти у Ростовській області. До цього він нібито підривав поїзди на території самопроголошеної «ЛНР» і був схоплений там місцевими бойовиками («оперативниками Міністерства державної безпеки ЛНР»), але зумів втекти від них, стрибнувши в річку з моста, а через місяць попався вже російським прикордонникам у районі ростовського Донецька. При цьому Сізонович на засіданні суду стверджував, що не вміє плавати.

QHA раніше повідомляло, що, за версією звинувачення, Олексій Сізонович і невстановлена ​​особа в квітні 2014 року створили в Києві організовану групу, домовившись про вчинення терористичних актів в Росії та в Україні. Стверджується, що керівництвом займалася не встановлена слідством особа, а підсудний збирав інформацію про об'єкти транспортної інфраструктури і, володіючи спеціальними знаннями в області вибухотехніки, виготовляв різні вибухові пристрої. У кінці травня 2016 року українець нібито отримав завдання поїхати до Каменська-Шахтинського, щоб визначити місце для закладки бомби. Теракт, за версією прокуратури, планувався на вересень того ж року.

Варто відзначити, що справу розглядала колегія суддів під головуванням Романа Сапрунова — ті ж судді беруть участь у процесі іншого жителя Краснодона, неповнолітнього Артура Панова.

ФОТО: Медіазона

QHA