МОСКВА (QHA) -

Таганський районний суд Москви обрав запобіжний захід у вигляді арешту колишньому голові Державного управління справами України і компанії «Нафтогаз України» Ігорю Бакаю.

— Суд 27 жовтня задовольнив клопотання слідства і обрав стосовно Бакая запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 12 листопада, — відзначили в суді.

Заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що Генеральна прокуратура України та Інтерпол не розшукує Бакая.

Раніше QHA повідомляло, що в Москві затримали колишнього главу «Нафтогазу» Ігоря Бакая.

Бакая в Росії звинувачують у тому, що він обманним шляхом заволодів грошима сторонніх осіб. Зокрема, на екс-главу «Нафтогазу» надійшла заява від російського мільярдера Алішера Усманова, який нібито позичив Бакаю 9 млн доларів.

Нагадаємо, Ігор Бакай з 1998 по 2000 рр. був главою «Нафтогазу», з жовтня 2003 по грудень 2004 рр. керував Державним управлінням справами України. У 2004 році Бакай втік з України через підозри в причетності до скоєння низки тяжких економічних злочинів. Через кілька місяців він спішно отримав паспорт громадянина Росії.

Навесні 2005 року українські правоохоронці висунули звинувачення Бакаю перевищення і зловживання службовими повноваженнями, незаконне відчуження державного майна. Зокрема, до списку потрапили готелі «Дніпро» та «Україна», нерухомість національного комплексу «Експоцентр України» у Києві, кілька кримських оздоровниць. Встановлено, що Держуправління справами і його центральний апарат у зв'язку з цією незаконною діяльністю витратили понад 800 млн грн.

Після того, як Віктор Янукович став президентом України, всі звинувачення проти Бакая були закриті Печерським судом.

Джерело: ТАСС, Українські новини

QHA