РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Перше судове засідання по суті у справі українського політв'язня Павла Гриба розпочалося у Ростові-на-Дону (Росія) сьогодні, 23 липня. Про це повідомив батько політв'язня Ігор Гриб на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що засідання має бути відкритим.

— 23 липня 2018 року об 11:00 у «Північно-Кавказькому окружному військовому суді» м. Ростов-на-Дону відбудеться перше судове засідання по суті справи Павла Гриба, — написав він.

Павла Гриба вже доставили в суд. На засідання приїхала мати українця — Марія Гриб. Під час сьогоднішнього засідання планується зачитати обвинувальний висновок, а також розпочати слухати свідків.

QHA повідомляло, що в Росії завершилося попереднє розслідування у справі утримуваного в РФ 19-річного українця Павла Гриба.

Нагадаємо, Павло Гриб зник безвісти 24 серпня 2017 року в Білорусі. Як пізніше він розповів, на автостанції у Гомелі його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби українця тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де оформили арешт. Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Як писало QHA, Павла Гриба звинувачують у скоєнні теракту в російській школі.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, Павло Гриб нібито у період з березня — травень 2017 року, перебуваючи в Україні, листувався у мережі зі школяркою з Сочі, ученицею старших класів. За версією слідства, Гриб нібито переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій і привести його в дію на випускному вечорі 30 червня 2017 року, після чого — залишити територію Росії.

Як повідомляв батько Павла Гриба, у політв'язня погіршилося здоров'я, у нього може початися кровотеча.

QHA