СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Підконтрольний Кремлю «Верховний суд» окупованого Криму розгляне апеляційну скаргу захисту українського політв'язня Володимира Балуха сьогодні, 24 вересня. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи.

Так, засідання розпочнеться о 15:00.

"Суд" розгляне апеляцію на вирок так званого «Роздольненського районного суду» від 5 липня 2018 року щодо справи про нібито побиття Балухом начальника ізолятора тимчасового тримання (ІТТ).

 

Нагадаємо, у липні підконтрольний РФ Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 тис гривень) за сукупністю двох кримінальних справ — нібито за побиття начальника ІТТ в Криму і за незаконне придбання, збут і зберігання зброї.

Так, одну зі справ щодо активіста порушили через заяву начальника ІТТ у селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. Сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на Балуха.

Журналіст Наталія Кокоріна заявила, що у разі відмови в скарзі з цієї «справи», Балуха етапують до російської колонії. Вона зазначила, що цей етап український політв'язень може не пережити, оскільки стан його здоров'я погіршується через тривале голодування.

QHA