СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд провів засідання у справі українського активіста Володимира Балуха. Про це повідомила правозахисна організація «Кримська солідарність» у Facebook.

«Суд» відхилив клопотання захисту щодо експертизи відеоматеріалу у справі проти українського активіста.

— Засідання суду розпочалося об 11:23. Начальник ІТТ Ткаченко не з'явився зі службової причини. Суд відхилив клопотання щодо експертизи відеоматеріалу, — йдеться у повідомленні.

Наступні засідання у справі окупанти проведуть 31 травня і 1 червня.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку "суду", який засудив його до 3 років і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в будівлі "суду".

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що згодом і сталося.

Проти Володимира Балуха відкрили ще одне кримінальне провадження у серпні 2017 року, після того, як політв'язень і його адвокат подали скаргу до поліції на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який образив і вдарив українця.

У відповідь Ткаченко подав скаргу на українця. Володимир Балух нібито "завдав начальнику установи удар ліктем, а потім — флаконом миючої рідини по лівій руці".

QHA