СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд окупованого Криму відмовив українському політв'язню Володимиру Балуху в умовно-достроковому звільненні (УДЗ).

Клопотання на вирок, згідно з яким Балуха засудили на 3 роки і 4 місяці позбавлення волі, подала адвокат українця Ольга Дінзе.

Помічник «прокурора» Денис Мишкін закликав «суд» скасувати розгляд клопотання, оскільки Балуха по іншій справі засудили до 5 років позбавлення волі, що не передбачає УДЗ. У свою чергу, Ольга Дінзе заявила, що оскільки новий вирок не набув чинності, захист може подавати клопотання про УДЗ за першим вироком.

Так званий суддя Дмитро Михайлов відхилив подальший розгляд клопотання про УДЗ у справі Балуха.

У свою чергу, активістка Олена Попова на своїй сторінці у Facebook зазначила, що вперше «судовий пристав» спілкувався з ними українською мовою.

— Суд над Балухом був швидкий — в УДЗ відмовлено. Шок був не з цього: вперше судовий пристав на вході розмовляв з нами українською мовою, — написала вона.

QHA повідомляло, що Володимира Балуха засудили до п'яти років позбавлення волі. «Суд» в окупованому Криму засудив українського політв'язня до відбування покарання у колонії загального режиму, а також наклав штраф 10 000 рублів.

Нагадаємо, другу справу проти Володимира Балуха відкрили через нібито побиття так званого начальника ІТТ Валерія Ткаченка.

Раніше член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов заявив, що другу кримінальну справу проти Володимира Балуха сфабрикувала ФСБ, а не начальник Роздольненського ізолятора. Сєдов додав, що справу на Балуха завели через те, що він не визнав вирок.

Джерело: Громадське радіо

QHA