СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму схвалив рішення залишити без змін вирок кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову. Про це повідомила правозахисна організація «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook.

«Суд» не врахував доводи захисту кримського татарина. Засідання відбулося у відкритому режимі.

— Суд закінчено. Доводи захисту не були враховані. Рішення суду першої інстанції залишилося чинним, — повідомили правозахисники.

QHA повідомляло, що "суд" в Криму засудив Сулеймана Кадирова до 2 років позбавлення волі умовно і заборонив протягом 2 років вести громадську діяльність, у тому числі в соціальних мережах.

Відзначимо, Кадирова звинувачували у порушенні ч.2 ст.280.1 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають саме частину другу: їх судять за пости або репости у соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією обвинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За декілька місяців під репостом з'явився коментар Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що у коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року в будинку Кадирова провели обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у "сепаратизмі".

QHA