СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Сімферополі підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив під вартою лівого активіста Євгена Каракашева.

Сам підсудний на засіданні не був присутній через те, що 29 квітня був поміщений до психіатричної лікарні для проходження експертизи.

За словами адвокатів, суд щодо кримчанина відбувся у закритому режимі, як і всі попередні. Захист Каракашева просить пом'якшити запобіжний захід, адже у слідства немає підстави вважати, що активіст буде тиснути на свідків або сховається від силовиків. Також український паспорт, який став причиною для продовження запобіжного заходу, був вилучений у Каракашева ще під час обшуку, а значить виїхати з півострова на материкову частину України він не може.

Суд ухвалив рішення залишити під вартою кримчанина до 30 квітня.

Нагадаємо, що в лютому 2018 року в будинку анархіста провели обшук, під час якого російські силовики застосували силу. Пізніше "суд" обрав для Каракашева запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а після продовжив його. Кримчанина Євгена Каракашева звинувачують у «розбурхуванні ненависті / ворожнечі» і «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності або публічне виправдання тероризму». Силовики відкрили справу на лівого активіста через пост Вконтактє з відео про «Приморських партизан», яке в Росії визнано екстремістським. За однією зі статей Каракашеву загрожує до семи років позбавлення волі. За час окупації Криму Каракашев неодноразово брав участь в акціях. Так, у 2016 році активіст разом з однодумцями збирався провести пікет під будівлею так званого МВС у Євпаторії проти поліцейського свавілля в окупованому Криму, а також виходив на пікети на підтримку Олександра Кольченка.

Раніше QHA повідомляло, що в Криму продовжили запобіжний захід анархісту Каракашеву.

Джерело: Громадське радіо

QHA