СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Підконтрольний Кремлю суд в анексованому Криму змінив запобіжний захід кримськотатарському активісту Асану Чапуху. Про це громадському об'єднанню «Кримська солідарність» повідомив адвокат Чапуха Айдер Азаматов.

Асана Чапуха залишили під домашнім арештом, оскільки його критичний стан здоров'я не дозволяє перебувати у СІЗО.

— Через його критичний стан здоров'я і неможливість проводити необхідне лікування в умовах СІЗО, судом ухвалено рішення про зміну запобіжного заходу, — цитує Айдера Азаматова «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook.

 

QHA повідомляло, що Асан Чапух почав голодування 15 вересня поточного року, вимагаючи надати йому медичну допомогу або перевести із Сімферопольського СІЗО під домашній арешт. Однак пізніше, 21 вересня, у зв'язку з погіршенням стану здоров'я, він припинив голодування.

Нагадаємо, Асан Чапух, Руслан Трубач, Казим Аметов і Бекір Дегерменджі є фігурантами «справи Веджіє Кашка». Їх звинувачують нібито у здирництві грошей у громадянина Туреччини. Усіх активістів затримали у листопаді 2017 року.

Як зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, ці звинувачення сфабриковані. За його словами, насправді громадянин Туреччини Юсуф Аітан вкрав 7 тисяч доларів у родини ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Активісти ж намагалися переконати його повернути ці гроші.

 

Фото: Крымская правозащитная группа

QHA