КИЇВ (QHA) -

Солом'янський районний суд Києва відмовився заарештовувати колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. Йому було обрано запобіжний захід у вигляді особистої поруки, повідомляє «Главком».

Таке рішення виніс суддя Олександр Бобровник, якого раніше двічі намагався відкликати представник захисту екс-нардепа.

Суд визначив поручителями низку народних депутатів, зокрема Миколу Княжицького, Андрія Тетерука, Павла Пинзеника та інших.

Також суд заборонив Мартиненку спілкуватися із заступником глави НАК «Нафтогаз України» Сергієм Переломою і зобов'язав його здати документи, які можуть забезпечити виїзд за кордон, у тому числі і паспорт.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 20 квітня в Києві затримали екс-нардепа «Народного фронту» України Миколу Мартиненка за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

За словами керівника Спеціалізованої антикорупційний прокуратури Назара Холодницького, слідство встановило, що в період з 2013 до 2016 року посадові особи ДП «Східний ГЗК», австрійської компанії STEUERMANN, а також група осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, у тому числі Мартиненко, зробили розтрату коштів «Східного ГЗК» у розмірі 17,28 млн доларів шляхом неправомірного укладання і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. Надалі ці кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP і DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації.

21 квітня Національне антикорупційне бюро України опублікувало схему розтрати коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Затриманий Мартиненко відкидає всі звинувачення і каже, що справа сфальсифікована.

САП просить суд позбавити волі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка під варту на 60 діб, а в якості альтернативного запобіжного заходу призначити заставу в 300 мільйонів гривень.

Крім того, у справі Мартиненка був затриманий і екс-голова наглядової ради Одеського припортового заводу, перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома.

QHA