СУДАК (QHA) -

Рада старійшин Судакського району засудив вирок так званого Сімферопольського районного суду заступникам голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу та Ільмі Умерову, а також журналісту Миколі Семені.

Голова Судакського районного Меджлісу Ільвер Аметов назвав Росію «імперією зла на земній кулі».

— Ми обурені цими судилищами над нашими співвітчизниками. Нехай ніхто не думає, що цим нас можна залякати. Або чого вони хочуть добитися? Кримськотатарський народ вибрав боротьбу мирним шляхом. Ми і далі будемо керуватися цим вибором. Весь світ зрозуміє, що будь-які питання можна вирішити мирним шляхом. Не так, як роблять ці покидьки. Заходять у масках, ніяких документів не показують, обшукують, лякають наших дітей. Але нас не залякати, ми вже лякані. Росія повертається до часів СРСР. Побажаю нашим співвітчизникам здоров'я, терпіння, — резюмував Аметов.

У свою чергу, голова Ради старійшин Енвер Меджитов сказав, що «політика залякування, навпаки, згуртовує наших людей».

— Те, що ми бачимо, — це судилища, судами це не можна назвати. Суд повинен бути справедливим. Ситуація ж з Ільмі Умеровим — це взагалі. Ніколи не чув, щоб суддя присудив більше, ніж просив прокурор. Зазвичай термін зменшують. Це явне, пряме залякування нашого народу. Але, як вже говорилося, таким шляхом нас залякати не можна. Вчора ми в цьому переконалися. Скільки після «суду» народу було, і кожен намагався щось сказати цій «судовій владі». Все це доводить, що в Росії немає справедливого суду. Дуже шкода, — додав він.

За словами активіста Рустема Усеінова, «події останніх днів були передбачувані ще три з половиною роки тому, у лютому-березні 2014 року».

— Продовження буде тривожним. Чим більше невдач буде переживати РФ на міжнародному рівні через події в Криму, тим більше дістанеться кримським татарам. Нас не так багато. Тому нас легко фізично знищити. Для великої російської держави — це не проблема. Знищити можна, але ще нікому не вдавалося нас підкорити. Не буде цього і надалі. Наш народ з гордістю вийде з будь-якої ситуації, — сказав Усеінов.

Нагадаємо, 11 вересня до восьми років позбавлення волі був засуджений заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, якого звинуватили в організації «масових заворушень» у лютому 2014 року, 22 вересня за звинуваченням у сепаратизмі умовний термін отримав український журналіст, кримчанин Микола Семена.

Також Меджліс кримськотатарського народу в Росії визнаний екстремістською організацією та заборонений.

Як писало QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб ускладнити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA