СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Захист Ахтема Чийгоза клопотав про залучення доповіді про події 26.02.14, підготовленої групою правозахисних організацій з 4 країн, проте підконтрольний Кремлю суд відмовив у цьому, повідомляє адвокат Микола Полозов у Фейсбуці.

Внаслідок цього Чийгоз заявив відвід суду, у чому йому було відмовлено.

 

Раніше на сьогоднішньому засіданні Чийгоз заявив відвід прокурору за мотивами непрямої зацікавленості в результаті справи, у чому йому було також відмовлено.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у «суді» у справі Чийгоза на попередніх засіданнях викликалися обвинувачені у виділеній справі окупантів «про участь у мітингу 26 лютого 2014 року» Алі Асанов і Мустафа Дегерменджі. Обидва вони дали свідчення, що кримський муфтій Еміралі Аблаєв пропонував їм дати свідчення проти Ахтема Чийгоза в обмін на звільнення з СІЗО, а слідчі намагалися змусити їх визнати свою провину і оговорити затриманого заступника голови Меджлісу. Для того, щоб допитати цих кримських татар, «суду» довелося порушити процесуальне законодавство РФ, присвоївши їм незаконний статус деяких «інших осіб».

Ахтем Чийгоз більше двох років утримується в СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA