КИЇВ (QHA) -

Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що підконтрольний Кремлю "Гагарінський райсуд" Севастополя у справі українського активіста Ігоря Мовенка проігнорував низку важливих обставин.

За її словами, сфабрикованість цієї справи підтверджує те, що основним доказом стала експертиза, проведена експертом ФСБ. Вважати його висновки об'єктивними дуже складно.

Однак, коли захист надав свою незалежну експертизу, суддя її проігнорував.

— Про упереджене ставлення судді до Мовенка свідчить і те, що суддя повністю проігнорував пом'якшувальні обставини у справі, позитивну характеристику Ігоря Мовенка і те, що він не намагався сховатися від слідства. Ми були шоковані вироком суду, тому що у більшості випадків у схожих справах застосовувалося умовне покарання, — сказала вона.

Скрипник також зазначила, що оголосив вирок Ігорю Мовенко 36-річний суддя Павло Крилло є уродженцем російського Омська. І до свого переведення в анексований Крим він працював суддею в Омську.

За словами правозахисниці, вирок і рішення про взяття Ігоря Мовенка під варту можуть бути помстою йому від ФСБ і кримських силовиків після інциденту 2016 року. Тоді севастопольський силовик побив Мовенка за українську символіку.

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України рішуче засудило вирок "суду" українському активісту Ігорю Мовенку в окупованому Криму.

Нагадаємо, сьогодні підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд Севастополя засудив українця Ігоря Мовенка до двох років колонії загального режиму.

QHA