МОСКВА (QHA) -

Український політв'язень Роман Сущенко, якого незаконно засудили до 12 років колонії в Росії, готовий просити про помилування. Про це повідомив громадський захисник Романа Сущенка Марк Фейгін.

— Роман готовий написати цей нещасний папірець з проханням про помилування, я не бачу в цьому жодної проблеми, Роман зі мною згодний. Не важливо, що ти напишеш, головне, опинитися у Києві, це моя думка, — зазначив адвокат.

Фейгін підкреслив, що Сущенко не визнає свою провину і не згодний з оголошеним рішенням.

— Звернення за помилуванням абсолютно не означає, що ви визнаєте свою провину. У Романа помер батько в лютому, і тому у нього є підстави сподіватися ще побути зі своєю мамою, яка теж дуже стара людина, на восьмому десятку.

Захист українського політв'язня й надалі оскаржуватиме рішення російського суду.

— Ми наполягали на виправдувальному вироку. Роман як не визнавав провини, так і не визнає. У своєму останньому слові він сказав, що вважає вирок суду першої інстанції незаконним, необґрунтованим і наполягав на виправдувальному вироку. Інша справа, що з урахуванням всіх обставин, які були нами наведені, ми вважали, що можна було б зменшити термін покарання.

За словами Фейгіна, захист розраховує на те, що Україна досягне домовленості щодо обміну політв'язня. Захист також планує звернутися до Європейського суду з прав людини і попросить, щоб Сущенка не етапували в колонію, а залишили у СІЗО Лефортово.

QHA повідомляло, що Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду щодо 12 років ув'язнення для Романа Сущенка. Таким чином, апеляцію захисту Сущенка відхилили у повному обсязі.

Нагадаємо, сьогодні, 12 вересня, посольство України у Франції закликало посилити тиск на Росію для звільнення Романа Сущенка і всіх незаконно утримуваних в РФ українських політв'язнів.

Джерело: Прямой

Фото: Роман Цимбалюк

QHA