КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Роман Сущенко у російському СІЗО «Лефортово» за час ув'язнення змінив сім співкамерників. Про це повідомив адвокат Марк Фейгін в ефірі радіо Hayat.

Адвокат підкреслив, що Сущенко очікує вдалих перемовин з обміну українських політв'язнів.

— Сущенко чекає, що для нього вдало відбудуться перемовини з обміну. У «Лефортово» практично немає одиночних камер. Він сидить з сусідом по камері. За цей час він змінив уже сім співкамерників. Зараз він сидить з таджиком, який звинувачується у підготовці терактів, в інтересах ІДІЛ. До цього він сидів зі злодієм у законі, ще до цього — з націоналістом.

За словами Фейгіна, Сущенко у камері багато малює.

— Роман з дитинства ще малює. Там заборонені деякі види фарб, ручок, фломастерів. Нібито хтось може підробити якийсь документ і вийти. Тому Роман використовує підручні засоби, він робить якісь природні фарби, використовує те, що дає барвник. Він малює пейзажі в основному. Його донька періодично їх публікує.

Фейгін додав, що український політв'язень багато читає, проте там дуже мало книг українською мовою.

— Там дозволені декілька передач тільки через OZON — служба, яку дозволяє ФСВП Росії, щоб постачати книги. Там небагато книг українською мовою, плюс ще й цензура.

Сущенко ще й пише замітки для своєї, можливо, майбутньої книги, додав адвокат.

QHA повідомляло, що росіяни не допустили українського омбудсмена Людмилу Денісову до Романа Сущенка у «Лефортово». Марк Фейгін назвав недопуск Денісової до Сущенка «обурливим порушенням прав».

Нагадаємо, Московський суд засудив Романа Сущенка до 12-ти років суворого режиму.

Марк Фейгін зазначив, що після оголошення вироку Роману Сущенку є можливість почати перемовини з приводу його обміну і повернення в Україну.

Джерело: Радіо Hayat

QHA