РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Адвокати фігурантів "ялтинської групи" — Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв заявили, що свідок обвинувачення у справі "ялтинської групи" проявив стійкість і не дав обвинувальних свідчень проти кримських мусульман, незважаючи на залякування співробітниками ФСБ, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

За словами адвокатів, свідок Енвер Халілов "нічого, окрім хорошого про хлопців не сказав".

Адвокат Едем Семедляєв, зазначив, що з метою залякування свідка в його будинку був проведений обшук.

— У цього свідка співробітниками ФСБ був проведений обшук 11 лютого. Цим самим його хотіли залякати, щоб він дав потрібні свідчення для ФСБ. Але він виявився стійкою людиною, яка не стала йти на поводу у слідства, і дав тільки правдиві свідчення, — сказав він.

Адвокат Еміль Курбедінов, зазначив, що допит свідка обвинувачення тривав близько години, решту часу "прокурор" зачитував і так не дочитав до кінця роздруківку таємно записаних розмов, під час яких діти обговорювали політику, проблеми мусульман і кримських татар.

— Як і кожен з нас, вони мають на це право. Слідство намагається представити це як конспіративні збори, типу планується держзаколот. Дивуєшся, яким чином прості зустрічі підганяють під серйозні звинувачення, у результаті чого хлопцям "світить" від 10 років позбавлення волі, — сказав він.

Нагадаємо, вчора завершилося закрите засідання "суду" у «справі ялтинської групи».

На "суді" був допитаний свідок обвинувачення Енвер Халілов, який позитивно охарактеризував фігурантів справи Мусліма Алієва та Енвера Бекирова.

Нагадаємо, що 11 лютого 2016 року в окупованому Криму були затримані: Муслім Алієв з Алушти, житель села Краснокам'янка Енвер Бекіров, житель Ялти Вадим Сірук, а також Емір-Усеін Куку — член Контактної групи з прав людини. 18 квітня того ж року були затримані Арсен Джеппаров і Рефат Алімов.

Раніше QHA повідомляло, що свідка обвинувачення у справі "ялтинської групи" опитали у секретній кімнаті.

QHA