КИЇВ (QHA) -

У прокуратурі Автономної республіки Крим заявили, що двох свідків у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза судитимуть за державну зраду.

Про це повідомляє прокуратура АРК, пише «РБК-Україна».

— Серед свідків з боку звинувачення у справі одного з лідерів кримських татар, заарештованого Ахтема Чийгоза, якого судять в окупованому Криму, виявилися двоє колишніх депутатів Верховної Ради АРК Сергій Цеков і Ольга Ковітіді. Стосовно них прокуратура АРК направила до суду обвинувальні акти за держзраду.

У прокуратурі наголосили, що громадянин України Ахтем Чийгоз брав участь у мирному мітингу на підтримку територіальної цілісності країни, не порушуючи національного законодавства. Прокурор АРК Гюндуз Мамедов зазначив:

— Прізвища інших «свідків» коментувати недоцільно, оскільки це керівники окупаційної влади. В результаті ми бачимо чергове безпідставне обвинувачення і утиск за політичні погляди. Оскільки досудове розслідування триває, подробиці допиту свідків не підлягають розголошенню.

Зазначимо, на 26 лютого 2014 року Ольга Ковітіді та Сергій Цеков були депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а після анексії стали підлеглими окупаційної влади півострова.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

Як повідомляло QHA, 8 серпня продовжилися судові дебати у справі Ахтема Чийгоза, де «суд» заслухав сторону захисту.

ФОТО: Sputnik

QHA