КИЇВ (QHA) -

В Оболонському районному суді Києва 15 серпня проходить сьоме засідання у справі про держзраду і пособництво веденню війни збіглого президента Віктора Януковича. На засіданні суд допитує екс-постійного представника України при ООН Юрія Сергєєва, який розповів про ініціаторів анексії Криму.

Зазначимо, що Сергєєв — перший свідок сторони звинувачення, якого допитають. Він був присутній на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року, де виступав тодішній постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін і зачитував звернення Януковича до президента РФ Володимира Путіна з проханням ввести війська в Україну «для відновлення миру і порядку в країні».

На засіданні Сергєєв засвідчив, що російська сторона на перших засіданнях Радбезу ООН з кримського питання безуспішно намагалася легітимізувати свою інтервенцію через звернення щодо військової допомоги від самопроголошеного прем'єра Криму Сергія Аксьонова, передає Цензор.НЕТ.

— Посол Росії стверджував, що відомо, що цю позицію Аксьонова підтримує колишній президент Янукович. Це все було на слух, без презентації самого тексту звернення. Вони вирішили проводити таку лінію, щоб виправдати інтервенцію.

Сергєєв додав, що на засіданнях 28 лютого і 1 березня лунали аргументи від Росії про те, що війська введені через нібито державний переворот в Україні, що загрожує життю громадян Росії у Криму, російськомовного населенню і службовцям чорноморської бази.

— І не вистачало одного моменту. Хто вас запрошував? Тоді заявили про Аксьонова та його звернення про введення військ.
У той же час інші члени Радбезу заявляли, що Аксьонов
не та фігура, яка має право запрошувати війська. Після цього Росія скликала ще одне засідання Радбезу, де вже надала лист екс-президента України Віктора Януковича з проханням про військову допомогу.

Зазначимо, що Януковичу інкримінують три статті Кримінального Кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни); ч. 3 ст. 110 (пособництво в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).

Нагадаємо, 6 липня Янукович заявив у відеозверненні, що відкликає своїх адвокатів з судового процесу. 7 липня Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Києві призначив адвоката Віталія Мешечека для захисту Януковича.

Нагадаємо, в кінці лютого 2014 року у Криму з'явилася бронетехніка і військовослужбовці РФ у формі без розпізнавальних знаків. 25 лютого було зафіксовано перші спроби блокування українських військових кораблів.

У ніч на 27 лютого окупантами було захоплено будівлю Верховної Ради АРК. Після цього на півострові розпочалося відкрите активне блокування військових частин ЗСУ, викрадення і захоплення в полон військових.

16 березня 2014 року у Криму відбувся незаконний «референдум» під контролем Збройних сил РФ. 18 березня Росія, підписавши «договір про приєднання Криму», анексувала український півострів. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії, яка заперечує окупацію півострова.

ФОТО: Цензор.НЕТ

QHA