СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Російські окупанти депортують жителів Криму, які не прийняли російське громадянство, заявив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

За його словами, найчастіше до цього схильні кримчани без сімейних зв'язків на півострові. Він зазначив, що окупаційні "суди" оголосили вже як мінімум 180 рішень про депортацію.

— Усього правозахисники перевірили близько 500 судових рішень з 2,5 тисяч, оголошених російськими судами у зв'язку із відсутністю документів, необхідних для проживання на території Російської Федерації, — сказав він.

Також судовому переслідуванню піддаються не тільки кримчани — громадяни України, які не отримали російського паспорта і які не писали заяви про відмову від російського громадянства, але й ті, хто таку заяву написав. Як пояснив правозахисник, таких людей штрафують, оскільки вони зобов'язані щороку відмічатися (у міграційній службі) про те, де вони знаходяться, чим займаються.

— Якщо ви пропускаєте дату, на вас складається протокол, привід до суду, а в суді зазвичай виписують штраф від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, — сказав він.

У вересні 2015 року заступник керівника Федеральної міграційної служби РФ Анатолій Фоменко повідомив, що після анексії Криму жителям півострова було видано понад 2 мільйони російських паспортів.

Раніше муфтій Духовного управління мусульман АР Крим Айдер Рустамов повідомив, що арешти в Криму проводять за етнічною ознакою. За його словами, переслідують саме кримських татар, і це видно неозброєним оком.

Джерело: События Крыма

QHA