КИЇВ (QHA) -

Московський патріархат планує зірвати надання Україні автокефалії і залучає для цього представників іноземних посольств в Україні. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук у своєму Facebook.

Він зазначив, що після проведення Хресної ходи на честь 1030-річчя Хрещення Київської Русі у Києві відбудеться зустріч представників іноземних посольств в Україні, таких як РФ, Білорусі, Молдови, Грузії, Греції, Кіпру, Сербії, Македонії, Болгарії та Румунії.

— Екзархат РПЦ в Україні (УПЦ МП) за вказівкою з Москви, окремо запросив на цей захід представників Сербської, Македонської, Болгарської, Грузинської та Української православних церков, а також представників Американської православної церкви. У рамках зустрічі відбудеться обговорення ситуації навколо нібито «неканонічного процесу» надання автокефалії Українській Помісній Православній Церкві.

Тимчук зазначив, що усіх присутніх переконуватимуть у небезпеці надання автокефалії Україні.

— Присутніх, згідно з тезами Москви, а також сформованої під час Хресної ходи «потрібної картинки», переконуватимуть у небезпеці такого розвитку ситуації («загроза розколу світового православ'я», «криваве протистояння в Україні на релігійному грунті» і т.д.). Головна теза — заклик об'єднатися, щоб «спільними зусиллями зберегти мир на українській землі» — звучить, м'яко кажучи, дивно, в умовах окупації і агресії РФ проти України.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Українській православній церкві. Таке рішення підтримала Верховна Рада.

Автокефальна православна церква — це помісний інститут церкви із закріпленою за ним канонічною територією, на якій не мають права діяти інші помісні церкви.

В УПЦ МП відреагували на звернення Порошенка до Вселенського патріарха і заявили, що у цьому є і позитивний момент, оскільки Вселенський патріархат «матиме близькі стосунки з іншими православними церквами з метою повідомлення і узгодження». Представник УПЦ МП додав, що Вселенський патріархат не зробить нічого, що завадило б загальноправославній єдності.

QHA