КИЇВ (QHA) -

Росія блокує українські порти, намагаючись «вибити» з Києва відновлення водопостачання окупованого Криму. Про це заявив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

— Нинішня агресія Росії в Азовському морі та блокування українських портів, на нашу, групи ІО, думку, — «многоходовочка» в дусі Кремля, заснована на шантажі Києва для вирішення стратегічних питань, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності чорноморської військової бази РФ — окупованого Криму, — йдеться у повідомленні.

Він зазначив, що блокуванням українських портів Росія також хоче дестабілізувати ситуацію в Україні, оскільки це може принести багатомільйонні збитки для української економіки, втрату робочих місць у Запорізькій і Донецькій областях, ускладнення і подорожчання логістики, а також завдати удару по конкурентоспроможності українського бізнесу.

— З подальшим виходом на Київ — «в усьому винна нинішня українська влада», — вважає він.

Тимчук підкреслив, що усе це потрібно окупаційній владі для того, щоб «вибити» з Києва відновлення водопостачання анексованого півострова.

— Під будь-яким приводом посадити Київ за стіл перемовин і спробувати вибити з нього відновлення водопостачання Криму. Для окупантів — це дуже велика проблема, — зазначив він.

Нагадаємо, раніше Дмитро Тимчук заявляв, що окупований Крим усе більше втягується в обслуговування російських військових авантюр не тільки на Донбасі, але й в Сирії. Він зазначив, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про передачу феодосійського заводу «Море» у власність корпорації «Ростех», яка управляє частиною російського військово-промислового комплексу (ВПК).

QHA