КИЇВ (QHA) -

Окупаційна адміністрація Криму почала розпродаж нерухомого майна, яке заочно арештовано в Україні. Про це повідомив нардеп, координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.

За його словами, маріонеткова влада через перевірених ріелторів продає елітні квартири на південному узбережжі півострова за цінами, які значно нижчі за ринкові.

Тимчук зазначає: ця нерухомість знаходиться під заставою в українських банках або вже заочно арештована в Україні, тому окупанти дали неофіційну вказівку ​​рієлторам реалізовувати таке житло винятково місцевим жителям, які володіли до 2014 року українськими паспортами, а також іноземцям.

— Але вони не сповіщають потенційних покупців про заставу або арешт майна, — пояснив він.

Тимчук повідомив, що оскільки РФ не визнає юрисдикції міжнародного арбітражу про майнові відносини на території окупованого Криму, то після продажу заставного майна українських банків громадяни України — власники цього майна — будуть змушені подавати позови про визнання права власності до кримських судів.

Раніше QHA повідомляло, що в РФ внесли поправки до закону «Про прийняття в РФ Республіки Крим і утворення у складі РФ нових суб'єктів», згідно з якими окупанти скасують збереження прав на нерухомість на анексованому півострові, яку придбали після 1 січня 2008 року.

QHA