КИЇВ (QHA) -

Один з найважливіших мусульманських свят, Курбан-байрам, у Києві відзначатимуть у двох мечетях. А наймасштабніший святковий намаз відбудеться у «КиївЕкспоПлазі». Про це інформаційному агентству QHA (Кримські новини) повідомив муфтій Саїд Ісмагілов.

Основне святкування пройде на території Ісламського культурного центру на Дегтярівській, 25а та території соборної мечеті «Ар-Рахма», що на Лук'янівській, 46.

За словами Саїда Ісмагілова, всього в Україні зараз майже мільйон мусульман. До окупації близько 400 тисяч послідовників цієї релігії жили в Криму і близько 250 тисяч – на Донбасі. В Ісламському культурному центрі очікують 3-4 тисячі гостей.

Пан Ісмагілов поділився з читачами QHA розпорядком заходів.

Святковий такбір в мечеті будуть читати 24 вересня з 7:30. У 8:15 розпочнеться святкова молитва. За нею муфтій виконає проповідь, по закінченні якої гостей чекає свято – арабські танці, частування та розваги для дітей.

Курбан будуть різати близько полудня, а в суботу в культурному центрі м'ясо традиційно роздадуть бідним мусульманам і біженцям.

Що стосується мусульман-сунітів, то на території соборної мечеті «Ар-Рахма», що на вул. Лук'янівській, 46, відбудеться святковий намаз, проповідь, привітання Муфтія України та ярмарок. Молитва розпочнеться о 7:30.

Також святковий намаз відбудеться о 8:15 у «КиївЕкспоПлазі».

Додамо, вже завтра, 23 вересня – Арафат, самий великий для мусульман день у році, коли Аллах прощає всіх людей. Для мусульман це день молитви, піст у день Арафат прирівнюється посту цілого року.

Нагадаємо, наближається один із двох найважливіших свят в ісламі – Курбан-байрам, або Ід аль-адха (свято жертвопринесення і закінчення хаджу), який відзначають через 70 днів після свята Ураза-байрам у пам'ять жертвопринесення пророка Ібрагіма.

У Криму перший день святкування Курбан-байраму, 24 вересня, оголошено вихідним. У рамках святкування на півострові обіцяють провести урочисті заходи та масові народні гуляння.

QHA