КИЇВ (QHA) -

Підрахувати точну кількість українських політв'язнів у Криму не вдається. Про це на прес-конференції "Голодування Емір-Усеіна Куку за звільнення українських політв'язнів" заявила координатор громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева.

За її словами, існують розбіжності, кого вважати політичними в'язнями в Криму.

— Наприклад, є декілька українців — колишніх військовослужбовців, які перейшли на бік окупаційної армії, а потім їх звинуватили у шпигунстві. Або ж є ув'язнений в Криму, якого рік тому затримали. Він визнав свою провину, у його справі відбувся суд. Він виступив на всіх російських телеканалах з визнанням, більшість організацій не внесли до списків політв'язнів. Є Степанченко і Назимов, які не проходять у більшості списків правозахисників як в'язні совісті, хоча їх затримали з політичних мотивів, — розповіла Ташева.

Так, згідно з даними громадської ініціативи «КримSOS», в Криму зафіксовано 96 випадків політично мотивованих переслідувань. Серед фігурантів справ є люди, які перебувають у місцях позбавлення волі, під підпискою про невиїзд або під домашнім арештом.

— За нашими даними, у місцях позбавлення волі перебувають 66 людей. А ще є політв'язні, які перебувають на території Російської Федерації. Є низка людей з Криму, які вважаються безвісти зниклими, або вкраденими. Ми не знаємо, чи живі вони, чи у катівнях ФСБ, — сказала вона.

Говорячи про кількість в'язнів Кремля, правозахисники постійно намагаються уточнити списки.

Раніше повідомлялося, що Європейський союз закликав РФ звільнити політичних ув'язнених. Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск під час прес-конференції за підсумками саміту Україна — ЄС у Брюсселі. Він висловив жаль, що Олег Сенцов продовжує залишатися у в'язниці і вже протягом понад 50 днів тримає голодування.

QHA