КИЇВ (QHA) -

Станом на 11 червня 2018 року було зафіксовано не менше 181 випадка тортур і негуманного поводження, з них 55 — випадки тортур і 126 1 негуманного поводження. Таку статистику озвучила глава правління ГО "КримSOS" Таміла Ташева сьогодні, 12 червня, на прес-конференції у Києві.

— Перші випадки були, починаючи з березня 2016 року, коли відбувалася військова агресія. Далі тортури почали застосовувати до людей, проти яких потім відкрили кримінальні справи. Застосовували їх як на території СІЗО, коли люди вже відбувають покарання, так і коли були спроби викрадення і вербування людей з боку ФСБ, — сказала Ташева.

10 серпня 2017 року о 6 ранку в будинок Ібрахімджона Мірпочаєва увірвалися співробітники ФСБ. Згодом вони примушували його дати неправдиві свідчення.

— Довгий час мене били, потім почали душити пакетом. Одягали його на голову і питали про мого дядька, він теж жив у Криму, потім за деякий час після приходу Росії на півострів — поїхав. Вони схиляли мене сказати, що дядько їздив до Сирії й воював за ІДІЛ. На що я сказав, що не було такого. Вони говорили, що ти будеш говорити те, що нам хочеться, і душили пакетом разів 5 – 6, — поділився з присутніми потерпілий від катувань Ібрахімджон Мірпочаєв.

Координатор проекту EmigRussia підкреслив, що застосування тортур цілком властиво для роботи правоохоронних органів Росії. Тепер же ця практика привнесена на окупований півострів.

— Тортури — традиційна російська практика, із захопленням Криму прийшла і на цю територію. Ці методи відпрацьовувалися у південних регіонах Росії протягом 25 років. Вони носять часто латентний характер, окрім того, самі умови утримання в російському СІЗО чи колонії можна визнати як такі, що принижують гідність, — зазначив Жбанков.

Начальник відділу прокуратури АР Крим Максим Кандзеба заявив, що результат розслідувань кримінальних проваджень щодо тортур багато в чому залежить від позиції самого потерпілого.

— Зараз зареєстровано близько 140 кримінальних проваджень. Відкривають все нові і нові, і їхній результат багато у чому залежить від активної позиції потерпілого. Ми, зі свого боку, використовуємо усі можливі методи, щоб притягнути винних до відповідальності, — сказав Кандзеба.

Нагадаємо, кримчанина катували у колонії за відмову приймати громадянство Росії.

Раніше правозахисник Дмитро Егошин говорив, що тортури є поширеною практикою в РФ.

QHA